TERAPIE 2023-10-28T12:06:07+00:00

Terapie

Karolina Štěrbová,+420 777 106 617, kajasterbova@seznam.cz, Centrum shiatsu, Liliová 4,Praha1 

Od 1.11. 2023 do 30.1.2024  si můžete zakoupit dárkové vouchery na jakoukoli službu se slevou 10%. Stačí napsat na info@karolinabeyond.com. 

Kraniosakrální terapie

Shiatsu

Lymfatická masáž     

Kobido – lifting obličeje

Breussova masáž páteře

Masáž lávovými kameny

“Cesta ke štěstí vede skrze poznání sama sebe”

 Kraniosakrální terapie je jemná celostní terapeutická metoda, která pomáhá najít cestu ke zdraví a duševní rovnováze. Je příjemná, uvolňuje napětí v těle i psychice, regeneruje nervovou soustavu, rozpouští blokády uložené v tkáních (svalech, kostech, kloubech, vazivu).

Praotcem kraniosakrální terapie je zakladatel osteopatie, Dr. Still. Osteopatie je založena na filozofii, že všechny tělesné systémy jsou propojené. Dr. Still věřil, že tím, že opraví problémy v tělesné struktuře pomocí manipulativní léčby, výrazně se posílí schopnosti těla fungovat a léčit se.

Kraniosakrální práci s tělem vyvinul na počátku 20. století žák Dr. Stilla, americký osteopat Dr. Sutherland. Na základě svých experimentů a praxe s klienty vytvořil model a teorii o tom, jak centrální systém mezi lebkou (cranium) a kostí křížovou (sacrum) a jejich pohyb v tekutinách ovlivňuje zdraví člověka. Zjistil, že lebeční kosti ve skutečnosti nejsou pevně srostlé, ale že se pohybují a že tento pohyb má autonomní a rytmickou povahu, tyto projevy nazval “primární respirace”. Pracoval s lebkou, jednotlivými pohybujícími se lebečními kostmi, s membránami a také s prouděním mozkomíšního moku. Později svou pozornost obrátil k síle, která pohyby způsobuje, která pohybuje tekutinami, tkáněmi a kostmi. Zjistil, že tyto pohyby jsou způsobeny působením základní životní síly, kterou nazval Dech života, a považoval je za projev základních samoléčivých a samoregulačních sil v těle.

Příznivé účinky:

– harmonizace, regenerace, vitalita
– při stresu, únavě a poruchám spánku
– pro uvolnění traumatických psychických i fyzických zážitků
– během těhotenství
– při bolestech pohybového ústrojí
– v rekonvalescenci po operacích a úrazech
– při bolestech hlavy a migrénách, depresích
– během hormonální nerovnosti
– jako podpora osobního růstu

Ošetření probíhá na lehátku v pohodlném oblečení, trvá 60 / 90 min. Jeho součástí je terapeutický rozhovor, ve kterém budeme společně hledat příčiny tělesných či psychických obtíží.
Cena: 6O min – 800 Kč     90 min – 1200 Kč
Více informací o metodě najdete na www.csinstitut.cz – Abha Sajwel, kraniosakrální biodynamika

___________________________________

 Shiatsu je japonská tlaková masáž celého těla s blahodárnými účinky na tělo a psychiku. Vychází z principů tradiční čínské medicíny a zahrnuje nejen vlastní masáž, ale i celý propracovaný a staletími ověřený systém diagnostiky, stravy, práce s emocemi, myslí a psychikou. Pomocí působení na akupresurní body a energetické dráhy (meridiány) přivádí postupně tělo a mysl do rovnováhy. Má hluboké relaxační účinky.

Příznivé účinky:

– uvolňuje stres a psychickou zátěž
– odstraňuje bolesti zad, šíje a hlavy
– stimuluje imunitní, hormonální a lymfatický systém
– zlepšuje detoxikaci organismu
– harmonizuje tělo i duši
– přispívá k uvědomění sama sebe
– pomáhá od bolestí kloubů a svalů

Ošetření se provádí v pohodlném oblečení na zemi na speciální podložce – futonu. Jeho součástí je tlak na svaly a akupresurní body, protahování svalů a šlach a energetická harmonizace akupresurních bodů na meridiánech. Budeme mluvit také o stravě a příčinách Vašich obtíží.

Více informací o metodě najdete na: www.shiatsu.cz – Darja school

Cena: 75 min – 800 Kč      90 min – 1200 Kč     120 min – 1600 Kč

___________________________________

Lymfatická masáž nebo také manuální lymfodrenáž je jemná masáž lymfatických cest, která pomáhá odtoku přebytečné vody a odpadních látek z těla. Dalším důležitým aspektem lymfodrenáže je urychlení toku lymfy a podpora látkové výměny organismu. Lymfodrenáž významným způsobem podporuje imunitní systém a napomáhá ke zlepšení metabolismu a zvýšení fyzické kondice.

Manuální lymfodrenáž není klasická masáž. Jedná se o speciální manuální techniku, která je zaměřená na povrchový lymfatický systém. Rozdíl mezi klasickou masáží a manuální lymfodrenáží je primárně ve vyvinutém tlaku na jednotlivé tkáně. Při lymfodrenáži se terapeut snaží ovlivnit kůži a podkoží, zatímco u klasických masáží se ovlivňuje primárně svalstvo. Manuální lymfodrenáž je tedy prospěšná pro správné fungování lymfatického systému. Dobře fungující lymfatický systém, tedy dobrá cirkulace lymfy, je důležitý pro správné fungování organismu.

Pomáhá při:

– oteklých nohách (i v těhotenství)
– celkové tělesné únavě
– jako prevence křečových žil
– při detoxikaci organismu (zvyšuje imunitu)
– při problémech s pletí (např akné)
– při celulitidě
Pro dlouhodobý účinek doporučuji absolvovat 3 – 6 masáží v rozmezí 1 -2 ošetření týdně nejlépe na jaře a na podzim nebo v případě obtíží.
Masáž se provádí ručně na lehátku, na holém těle.
Cena: 60 min – 800 Kč         90 min – 1200 Kč        120min – 1600 Kč

Zvýhodněné detoxikační balíčky:
3 masáže – 2300 Kč (ušetříte 100 Kč)
6 masáží – 4500 Kč (ušetříte 300 Kč)

____________________________________

Kobido je japonská omlazující masáž obličeje s liftingovým účinkem. Její kořeny sahají až do dob japonských císařoven. Tento starodávný rituál krásy, předávaný v Japonsku z mistra na žáka, používá sérii jemných i dynamických hmatů, které pokožku krásně prokrví, odvodní a vyhladí. Tato unikátní masážní technika udržuje mladiství vzhled a vitalitu vaší pleti. Díky Kobido masáži budete mít obličej bez otoků a toxinů. Masáž totiž stimuluje přirozenou tvorbu kolagenu, vypíná pleť, rozproudí lymfu a redukuje vrásky. Pracuji se 100% přírodními za studena lisovanými oleji.

Nechte se hýčkat! Krása přichází zevnitř a obličej je jejím odrazem.

Příznivé účinky:

– uvolňuje obličejové svaly
– zlepšuje krevní oběh
– zlepšuje cirkulaci lymfatického systému, odvodňuje
– pleť je svěží, odpočatá
– zvyšuje tvorbu kolagenu
– okysličuje pleť
– stimuluje tonus pleti (pevnost)
– vyhlazuje vrásky
Masáž trvá 45 min a zahrnuje obličej, krk a dekolt. Součástí masáže je i závěrečné 10 minutové relaxační kraniosakrální ošetření (více o kraniosakrální terapii výše).

Dárek pro Vás
– podle typu Vašeho obličeje Vám mohu na základě vlastních zkušeností doporučit a ukázat 2 – 3 jednoduché cviky pro zpevnění a omlazení obličeje, která pak můžete praktikovat samy v pohodlí svého domova a která vám při při pravidelném cvičení pomohou udržet obličej ve výborné kondici. 

Cena: 45 min – 500 Kč     90 min Kobido + Kraniosakrální terapie – 1000Kč

____________________________________

Breussova masáž páteře je jemná, citlivá, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Významným způsobem regeneruje meziobratlové ploténky a tak je klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, obzvláště v oblasti kříže a beder, mimo jiné vede také k odbourání hluboko uložených psychických problémů. Při masáži se používá třezalkový olej, který má vynikající regenerační a protizánětlivé účinky.
Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu. Podle R. Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze “zdegenerované”, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

Příznivé účinky:

– výrazně pomáhá při bolestech bederní a hrudní páteře, způsobených především jejím přetížením při dlouhém sezení u počítače, častém řízení auta, dlouhodobým stáním, jednostranným sportem, nošením malých dětí atd. Doporučená kombinace s Kraniosakrální terapií

Cena: 60min – 800Kč   90 min Breussova +  kraniosakrální  terapie- 1200Kč

  

                 ____________________________________

Vzdělání
Původně jsem vystudovala Pedagogickou fakultu UK v Praze. Osobním rozvojem, meditacemi a terapiemi se zabývám více než 20 let. Mám soukromou praxi v Praze. Jsem certifikovaná terapeutka těchto oborů:

kraniosakrální terapie (Abha Sajwel), 2006

shiatsu (O.D.H.A .- Mirek Sidika Kovář), 2002

reflexní terapie (manželé Patakyovi), 2008

lymfatická manuální drenáž (EduSpa College), 2011

kobido (škola masáží Rafael), 2017

focusing (Mirek Sidika Kovář, Honza Honzík), 2017

EFT (Mgr Klára Hanzalová), 2019

Všechny masáže, terapie, sezení probíhají v příjemném a klidném prostředí podkroví Centra shiatsu, Liliová 4, Praha 1 mapa zde

Máte li zájem o terapii, masáž  nebo o vouchery, budu ráda, když mi zavoláte nebo napíšete.

tel: 777 106 617 

email: info@karolinabeyond.com

Těším se na setkání s vámi!

Karolína

___________________________________

Reference

“Shiatsu u Karolíny mi pomohlo hned několikrát. Poprvé po autonehodě, kdy jsem u ní byla kvůli silným bolestem zad, poté co mi návštěva chiropraktika nepomohla. Vysvětlila mi, že tato metoda pracuje s vyrovnáním energie v těle a zharmonizuje v člověku vše, co by bylo nevyrovnané. Tak jsem byla opravdu zvědavá, jestli to u mě bude fungovat. Její shiatsu a akupresurní masáže společně s její empatií mě za 7 návštěv daly neuvěřitelně dokupy a mohla jsem dokonce bez bolestí sedět i stát.Postupně mě dala do úplně normálního stavu – pomalu, ale jistě :-) V současnosti jsem měla asi rok občasné bolesti v kyčli, které se stupňovaly.Tentokrát to bylo ale překvapivě rychlé, stačila jedna návštěva a od té doby mám od bolestí pokoj. Svěřit se do její péče jen doporučuji! ”

Hana J., houslistka

“Dopřál jsem si u Karolíny svá první setkání s kraniosakrální biodynamikou. Prožil jsem velmi hluboké uvolnění za hranicí toho, kam bych se byl schopen při bdělém vědomí uvolnit sám. Uvolnění jak tělesné, tak duševní. Po ošetření jsem se cítil usazený v sobě, s myslí klidnou a měl jsem pocit, jako bych zářil. Tohle přece chcete zažívat znovu … a zkoumat, kam to vede :)”

Pavel M,.terapeut

___________________________________

Dárkové vouchery 

Od 1.11. 2023 do 30.1.2024  si můžete zakoupit vouchery se slevou 10%

Voucher na jakoukoli službu nebo kombinaci vám ráda vystavím a pošlu poštou nebo emailem. Napište mi prosím svůj požadavek  na info@karolinabeyond.com. Obratem vám odpovím, zašlu čislo účtu a po zaplacení vám zašlu i voucher. Platnost je 1 rok od zakoupení.